חיפוי עץ למדרגות

טלפון לבירורים: 0723726203

לקוחות ממליצים

תיק עבודות חיפויים

חיפוי עץ למדרגות – כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול

מזל טוב!הגיע הרגע שבו אתם מחדשים, מתחדשים ומתרעננים וזאת בהחלט סיבה לחגיגה. החלטתם סוף סוף לבצע שיפוץ בבית ולשדרג את נראות הבית וזאת החלטה נהדרת. כעת, כל מה שעליכם לבחור זה איך לעשות את זה, ובמה להתמקד.

ישנם בעלי נכסים שמעדיפים להחליף פרקט, להחליף דלתות פנים או פשוט לשפץ את המדרגות ולהתקין חיפוי למדרגות. ככל שמדובר בחיפוי למדרגות יש מגוון של סגנונות, פתרונות, עיצובים וגימורים מדהימים ואת הדרכים להגיע אליהם נסקור כאן ביחד.

חיפוי עץ מדרגות לאיכות חיים טובה יותר

אחת הסיבות העיקריות בגינן בעלי נכסים מבקשים להתקין חיפוי עץ למדרגות היא על מנת לשמר את המדרגות. העמידות של המדרגות נשמרת טוב יותר באמצעות חיפוי איכותי הדואג להגנה על המדרגות מפני נזקים, מזיקים, ובלאי טבעי.

תהליך של חיפוי עץ למדרגות חייב להיעשות בהתאמה אישית ומקצועית. גימור איכותי הוא גימור שיחזיק מעמד לזמן רב, ובכך יעניק גם חיים ארוכים למדרגות ויגן עליהן. את החיפוי יש לבצע על ידי אנשי מקצוע המומחים בתחום ולהם מספיק נסיון, וותק והמלצות בנושא. את החיפוי מיישמים בין המעקה לקיר, ללא סימני לכלוך או שפשופים.

ישנם שני סגנונות עיקריים עבור חיפוי עץ למדרגות ואלו הסגנונות הקלאסי והמודרני. חיפוי עץ עבור מדרגות בסגנון המודרני הוא חיבור שאינו מורכב מדי. הוא מבוצע בחיבור בין הדריכה על גרם המדרגות לבין הגובה בו הן ממוקמות. לרוב, ההעדפה לגימור היא העדפת גימור קלאסי כאשר מוסיפים לו גם עיצוב ספציפי.

רוב המזמינים חיפוי עץ עבור מדרגות מזמינים גימור חלק גם למעקה וגם למדרגות, מה שגורם להם להיראות טבעיות. החיפוי מעניק מיקום יציב למשתמשים במדרגות בבית ובכך גם מונע תאונות של נפילות, מעידות או החלקה. החיפוי מגן על קצה גרם המדרגות ומונע פציעות אצל ילדים קטנים או מבוגרים חלילה, וגם מגן על המדרגות מפני נזק או שבירה.

מהם היתרונות בבחירת חיפוי מדרגות?

לבחירת חיפוי עץ מדרגות יש כמה יתרונות מרכזיים ביניהם הוא כמובן מראה חדש ואסתטי. אך ישנם נוספים שחשוב לסקור אותם:

 • עמידות גבוהה בפני לחות ושינויי טמפרטורה.
 • הפחתת בלאי
 • יציבות
 • מניעת החלקות נפילות ופציעות
 • שמירה על החלפת המדרגות בתדירות נמוכה

כאן בוחרים חיפוי למדרגות איכותי מאנשי המקצוע הטובים ביותר

בחירה של חיפוי עץ עבר המדרגות היא לא דבר פשוט. יש מגוון של עיצובים, סגנונות וגימורים. ואם אנחנו נראה יותר מדי מאלו אנחנו עוד עלולים להתבלבל. העלות של החיפוי היא לא יקרה מדי, אך החיפוי עצמו מעניק אווירה יוקרתית ולכן הוא פופולרי כל כך. בנוסף, הוא מאד בטיחותי ומעבר לאסתטיקה האיכותית, הוא גם איכותי ברמת הבטיחות.

בבחירת סוג העץ עבור החיפוי יש כמה פרמטרים חשובים שכדאי לבחון. סוג העץ, התכונות שלו, נוחות העיבוד של העץ, תחזוקה, טקסטורה וגוונים. בבחירת סוג העץ מומלץ כמובן לבחון היטב את הנושא מול אנשי המקצוע ומול העיצוב שאתם מבקשים.

לפני שאתם בוחרים את סגנון החיפוי, עברו על התקציב, בדקו תוספות עיצוב וודאו גם תחזוקה. לכל אלו יש השפעה משמעותית על בחירת החיפוי וסגנונו, וכמובן סוגי העץ.

כאשר אנחנו מעלים אופציות לבחירת סוגי העץ, ישנם כמה סוגים עיקריים ופופולריים במיוחד בקרב המזמינים:

 • דובדבן

עץ הדובדבן הוא עץ עם גוון בהיר שיכול גם להגיע בגווני חום אדמדם כהה. זהו עץ שקל לעבוד איתו ואין בו תחזוקה מורכבת מדי. הוא שומר על חזות נהדרת, והוא ידידותי לסביבה.

 • ארז

עץ ארז הוא עץ קל משקל, זול יחסית לעצים האחרים ורך. הוא בעל עמידות גבוהה בפני שינוי טמפרטורה ולחות והבלאי שלו בעל חיים ארוכים. הוא בעל גוון חום כהה עם נטיה לאדום מעט ובעל סיבים ארוכים וצפופים.

 • עץ אלון אנגלי

זה עץ חזק עם עמידות גבוהה, בגווני חום בהיר ולבן שמנת. הוא בעל עמידות בפני רקבון ורטיבות ועובד נהדר עם פרזול ברזל.

 • זבראנו

עץ זבראנו הוא עץ כבד וקשיח ויש לו טקסטורה הדומה לזברה. העץ הוא ממרכז אפריקה בעל עמידות גבוהה במיוחד.

 • עץ אגוז אפריקאי

עץ האגוז האפריקאי הוא עץ כבד וקשיח. יש לו עמידות נהדרת בפני מים והוא בגווני צהוב, חום ובעל טקסטורה מאד ייחודית. הוא בצבעי ירוק, חום, אפור וצהוב.

 • עץ וונגה

עץ הוונגה הוא עץ קשיח מאד. במקור מאפריקה ויש לו גווני שחור כהה מרשים במיוחד. יש בו יציבות גבוהה בפני מזיקים ושחיקה ובעל עמידות איכותית.

איך לבחור את אנשי המקצוע הטובים ביותר

כמו בכל תחום בחיים, כאשר אנחנו מחפשים שירות איכותי עבור ביצוע שיפוץ בפרט, או כל שירות בכלל. אנחנו חפשים גם המלצות רלוונטיות. לחוות דעת המלצות ומראה עיניים יש השפעה מהותית על ההחלטה שלנו, ובצדק.

כשמדובר בשיפוץ בפרט מומלץ כמובן לבחור את אנשי המקצוע הטובים ביותר. יש לבדוק הסמכה, מקצועיות, אחריות ובטח לבטח בטיחות. ישנם סגנונות שיפוץ שיש לבחון עמידה בתקנים מחמירים.

למדרגות תפקיד מהותי בבית, הן שומרות על בטיחות היורדים והעולים עליהן. ואם יש ילדים קטנים בבית או אנשים מבוגרים, אדרבא צריך להקפיד.

אל תהססו לבקש לראות עבודות קודמות, לשוחח עם לקוחות קודמים ולקוחות הווה ולבחון את בטיחות המוצר שאתם מתקינים. הבטיחות היא החשובה ביותר, ואין להתפשר עליה.

5/5 - (2 votes)

פוסטים קשורים

סוגי חיפויים למטבח

By

ישנם סוגי חיפויים למטבח במנעד ענק של דוגמאות, צבעים וטקסטורות, כאשר המחירים גם הם מאוד משתנים בין חיפוי אחד... קרא עוד

יתרונות של חיפוי דק

By

כאשר מדובר על דק עץ או חיפוי דק, יש להבדיל בין סוגי החומרים השונים אשר משמשים להתקנה. המחירים ישתנו... קרא עוד